News5

Jury złożone z przedstawicieli świata filmu, ekspertów i pasjonatów kina wybrało 15 Finalistów i Finalistek, którzy przechodzą do II etapu Konkursu Film Your Story. Finałowe prace zostały wyłonione spośród setek zgłoszeń, jakie zostały nadesłane przez uczestników. Młodzi Twórcy i Twórczynie podzielili się swoimi pomysłami na film w formie scenariuszy, storyboardów, moodboardów, krótkich filmów oraz prezentacji. Jednak dla jurorów to nie forma była najważniejsza, ale sam pomysł. Przekrój i różnorodność tematów zaskoczyła nawet samych oceniających. Jak podkreśla Marcin Pieńkowski, dyrektor MFF Nowe Horyzonty i członek jury: „Selekcja zgłoszeń była jednocześnie przyjemna i trudna – nie było łatwo wybrać jedynie 15 prac z tak wielu znakomitych propozycji. Zaskoczyła nas różnorodność, kreatywność nadesłanych pomysłów, a także duży profesjonalizm zgłoszeń.”

Wybrani Twórcy i Twórczynie mają teraz czas do 23 czerwca na zrealizowanie swoich pomysłów w postaci etiud za pomocą smartfonów OPPO Reno5 5G, które otrzymają od organizatorów.

 Finalistami* I etapu Konkursu zostali:

1. Gerard Głowacki

2. Alina Murat

3. Ignacy Ciunelis

4. Magdalena Miśkiewicz (reprezentantka zespołu)

5. Agnieszka Sokołowska (reprezentantka zespołu)

6. Łukasz Laskowski

7. Franciszek Szumiński (reprezentant zespołu)

8. Dominika Trybulec (reprezentantka zespołu)

9. Magdalena Gołębiowska

10. Mateusz Banaszewski (reprezentant zespołu)

11. Jakub Poterała

12. Julia Wirt

13. Kuba Ptaszyński

14. Victoria Gogolinski

15. Bartosz Konstrat

Gratulujemy!

Zwycięzca konkursu, którego poznamy już 1 lipca, otrzyma nagrodę główną – 10 000 zł oraz możliwość nakręcenia profesjonalnej etiudy pod mentorską opieką filmowych ekspertów. Premiera filmu odbędzie się 21 sierpnia podczas Gali Zamknięcia 21. MFF Nowe Horyzonty.

Konkurs Film Your Story to wspólna inicjatywa 21. MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO skierowana do wszystkich fanów nowych technologii oraz kina. Marki połączyły swe siły, aby stworzyć aspirującym artystom platformę do opowiedzenia własnej historii „po swojemu” i zrealizowanie marzeń każdego filmowca.

*Kolejność Finalistów jest przypadkowa.