News6

Wczoraj dobiegł końca drugi, ostatni już, etap konkursowy, w którym to wyróżnieni Finaliści i Finalistki mieli nakręcić etiudę filmową za pomocą smartfonów OPPO Reno5 5G. Minione dwa tygodnie to okres intensywnej pracy warsztatowej, ale też inspirujący i kreatywny czas dla wszystkich osób biorących udział w konkursie. Dzisiaj ruszają obrady jurorów. Który film skradnie ich serca? Który z nich otrzyma grant OPPO i będzie mieć swoją premierę na festiwalu MFF Nowe Horyzonty? Tego dowiemy się już 1 lipca!

Na początku był pomysł

Organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty wraz z marką OPPO rozpoczęli nabór do konkursu „Film Your Story” jeszcze w maju. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie przedstawić pomysł na film z uwzględnieniem funkcji Dual-View Video dostępnej w smartfonie OPPO Reno 5 5G. Młodzi Twórcy i Twórczynie mogli zaprezentować swoje pomysły w formie scenariuszy, storyboardów, moodboardów, a także krótkich filmów i prezentacji.

Jury złożone z przedstawicieli świata filmu, ekspertów i pasjonatów kina wybrało 15 Finalistów i Finalistek, którzy przeszli do kolejnej fazy Konkursu. Finałowe prace zostały wyłonione spośród setek zgłoszeń, jakie zostały nadesłane przez uczestników.

Od słów do kadrów

W drugim etapie uczestnicy zaczęli wprowadzać pomysły w życie kręcąc swoje filmy smartfonami OPPO. Spektrum poruszonych przez uczestników tematów było wyjątkowo szerokie .Teraz młodzi filmowcy zawalczą o nagrodę główną, czyli grant od firmy OPPO w wysokości 10 000 zł. Ale to nie wszystko. Zwycięzca lub Zwyciężczyni Konkursu będą mieć okazję do ponownego zrealizowania etiudy pod mentorską opieką filmowych ekspertów oraz możliwość zaprezentowania swojego filmu podczas Gali Zamknięcia 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowych Horyzontów 22 sierpnia.

Konkurs Film Your Story to wspólna inicjatywa 21. MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO skierowana do wszystkich fanów nowych technologii oraz kina. Marki połączyły swe siły, aby stworzyć aspirującym artystom platformę do opowiedzenia własnej historii „po swojemu” i zrealizowanie marzeń każdego filmowca.