News7

Wideopamiętnik eksponujący zmagania osób z zespołem stresu pourazowego zwyciężył w konkursie OPPO i MFF Nowe Horyzonty

Dzieło duetu: Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego to praca, którą otrzymała najwięcej głosów jurorów w drugim etapie konkursu „Film Your Story”. Autorzy zwycięskiego projektu zdobyli grant w wysokości 10 000 zł i zaprezentują finałowy film podczas gali zamknięcia 21. MFF Nowe Horyzonty przed międzynarodowym audytorium.

Etiuda zatytułowana po prostu „Film Your Story” została w całości nagrana smartfonem OPPO Reno5 5G i opowiada historię zmagań, jakie towarzyszą osobom cierpiącym na PTSD (zespół stresu pourazowego) tak, jak autorka i odtwórczyni głównej roli w etiudzie. Film oparty na rzeczywistych przeżyciach Dominiki to stylizowana na wideoblog historia. Bohaterka rejestruje swoje doświadczenia na chwilę, w której wybudzi się ze śpiączki jej brat bliźniak. Choć twórcy skorzystali z licenctia poetica, to historia jest bardzo bliska tej, która faktycznie wydarzyła się.

A tak o projekcie wypowiadali się twórcy: Dominika: (IG: @liliannana) i Kacper (IG: @mustafijczyk) w rozmowie z ambasadorem marki i jurorem konkursu – Marcinem Prokopem:

Jedyny taki konkurs

Przy okazji akcji promocyjnej linii smartfonów OPPO Reno5 marka OPPO nawiązała współpracę z jednym z najbardziej cenionych festiwali filmowych w Europie – Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty. Jednym z jej elementów był nowatorski konkurs o tym samym tytule, co motyw przewodni kampanii – „Film Your Story”, w którym dosłownie każdy mógł zrealizować swoje filmowe marzenia i posmakować sławy bycia na wielkim ekranie światowej klasy festiwalu. Dziś poznajemy zwycięski projekt, który będzie mieć swoją premierę na 21. MFF Nowy Horyzonty. To pierwsze wydarzenie w historii festiwalu, aby film nakręcony w całości smartfonem został zaprezentowany podczas głównej gali tego uznanego wydarzenia.

Dwa etapy, setki zgłoszeń, jeden zwycięzca

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało przesłać pomysł na film, który byłby możliwy do zrealizowania smartfonem i wykorzystywałby nowatorską funkcję dual-view video OPPO. Spośród setek nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybrało 15 prac. W drugim etapie ich twórcy otrzymali smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których mieli dwa tygodnie na zrealizowanie swoich koncepcji. Jury złożone z ekspertów z branży filmowej, entuzjastów kina i ludzi filmu ponownie zasiadło do głosowania, w wyniku którego wyłoniony został zwycięski film.

„Jesteśmy szczerze zaskoczeni odzewem, jaki otrzymaliśmy ze strony młodych ambitnych twórców, którzy szukają okazji, by zaprezentować światu swoje historie. Dla OPPO, marki, która w tożsamości ma wspieranie kreatywnych, pełnych pasji osób, to najlepsza okazja do zmaterializowania swojego credo ale i jasny sygnał, jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy i jak wiele talentów czeka tylko na to, by być odkrytymi” – powiedziała Mo Zhang, Brand Menedżerka OPPO w Polsce.

„Realizacja krótkiej formy filmowej jest niezmiernie trudna, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim finalistom, którzy podjęli się tego wyzwania i przy użyciu telefonu wykonali swoje niesamowite produkcje” – powiedział Marcin Pieńkowski, Dyrektor MFF Nowe Horyzonty.

Autorzy zwycięskiej etiudy mają teraz szansę na ponowne zrealizowanie swojego filmu przy wsparciu profesjonalnej ekipy filmowej. Efekty ich pracy zobaczymy podczas Gali Zamknięcia 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowych Horyzontów 21 sierpnia, która będzie miała miejsce we Wrocławiu.